İncirli Cd. No:84, BURSA
0224 328 47 12

Android’deki ‘Mesajlar’ Uygulamasının Pili Sömürdüğü Ortaya Çıktı

Everest Bilgisayar - İnternet Cafe - Teknik Servis

Android'deki 'Mesajlar' Uygulamasının Pili Sömürdüğü Ortaya Çıktı

Android’deki ‘Mesajlar’ Uygulamasının Pili Sömürdüğü Ortaya Çıktı

Android kullanıcıları son zamanlarda hızlı pil tüketiminden şikayetçi. Son çıkan raporlara göre bunun ana sebeplerinden biri Google Mesajlar uygulaması.

Bu hafta Google Mesajlar uygulaması kullanan kişilerin çoğu, Reddit gibi platformlar üzerinden uygulamanın arka planda ciddi pil tüketimi gerçekleştirdiğini bildirdi. Ayrıca bir kullanıcı da, uygulamanın cihazı ısıttığını ifade etti.

Google Mesajlar’daki hata pili tüketiyor

Raporlara göre Google Mesajlar uygulaması, arka planda kamerayı çalıştırarak pili hızla tüketiyor. Kullanıcılar bu durumu ilk olarak pil kullanım bölümünde tespit etti. Uygulamanın son 24 saat içinde 12 saat aktif kalması yaşanan sorunu ortaya çıkardı.

Google Mesajlar’da yaşanan hata, uygulamanın sahip olduğu fotoğraf gönderme özelliğinden kaynaklanıyor. Arka planda kamerayı kullanan uygulama, cihazın pil tüketimini ciddi bir şekilde artırıyor. 

İ

Daha Android 13’ü Göremedik: Android 14’ten İlk Bilgiler Geldi

Pil tüketimine karşı sorun ise oldukça basit. Android ayarlarınızdan uygulamanın izinlerini kontrol ederek pil tüketiminin önüne geçebilirsiniz. Bunun içinde Ayarlar > Uygulamalar > Mesajlar > İzinler > Kamera’ya giderek ‘’İzin Verme’’ seçeneğini aktif edin. Bu sayede uygulamanın kamera kullanım iznini yasaklayarak pil tüketimini önleyebilirsiniz.


Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin