İncirli Cd. No:84, BURSA
0224 328 47 12

Apple, iPhone’larda Reklam Göstermeye Başlayacağı Tarihi Açıkladı

Everest Bilgisayar - İnternet Cafe - Teknik Servis

Apple, iPhone'larda Reklam Göstermeye Başlayacağı Tarihi Açıkladı

Apple, iPhone’larda Reklam Göstermeye Başlayacağı Tarihi Açıkladı

Yakın zamanda Apple’ın artık uygulama mağazasında ve diğer uygulamalarında daha fazla reklam bulunacağına dair iddialar ortaya atılmış, Apple da bu haberlerin doğru olduğunu onaylamıştı. Konunun detayları da Apple tarafından geliştiricilere gönderilen bir e-posta ve şirketin yayınladığı son blog gönderisinde karşımıza çıktı. 

Bu bilgilere göre 25 Ekim’den itibaren hem App Store’un ana sayfası olan “Bugün” sayfasında hem de “Bunları da beğenebilirisiniz” kısmında reklamlar yer alacak. Bu reklamlar Çin dışında her ülkede bulunacak ve mavi arka plana ve reklam ikonuna sahip olacak.

Daha fazla reklam, daha fazla erişim

“Bugün sekmesi ile uygulamanız App Store’un ana sayfasında belirgin bir şekilde gözükebilir -onu kullanıcıların App Store’u ziyaret ettiklerinde ilk gördükleri şeylerden biri haline getirir.” ifadesini kullanan Apple, böylece reklamverenlerin uygulamalarını öne çıkarabileceklerini ifade etmiş oldu.

Daha önce Apple için uygulama geliştirenler isteseler bile Bugün sekmesine reklam veremiyordu. Bu sekmede öne çıkarılan içerikler olsa bile bu içerikler Apple tarafından seçiliyordu ve reklam olarak satılmıyordu. 

Öte yandan bütün kullanıcılar bu reklamların hayranı değil. Bazı uzmanlar, Apple’ın aldığı yüksek komisyonları isimlendirmek için kullanılan uygulama vergisinin artış göstereceğini söylüyor. Zira pek çok uygulama geliştirici, kullanıcılarını kaptırmamak adına bu reklam alanları için ciddi bir rekabet içine girecek.

Ağustos ayında ortaya atılan iddialarda, Apple’ın amacının yıllık reklam gelirini üçe katlayıp 10 milyar dolara ulaştırmak olduğu öne sürülmüştü. İki yeni reklam alanı ile Apple, toplamda reklam gösterdiği alanların sayısını ikiye katlamış oldu.


Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin