İncirli Cd. No:84, BURSA
0224 328 47 12

Elon Musk, Tesla Yatırımcılarının ‘Bizi Mağdur Etti’ İddiasıyla Açtığı Davayı Kazandı

Everest Bilgisayar - İnternet Cafe - Teknik Servis

Elon Musk, Tesla Yatırımcılarının ‘Bizi Mağdur Etti’ İddiasıyla Açtığı Davayı Kazandı

Elon Musk, Tesla Yatırımcılarının ‘Bizi Mağdur Etti’ İddiasıyla Açtığı Davayı Kazandı

Twitter’ın, Tesla’nın ve SpaceX’in sahibi olan ünlü milyarder Elon Musk, son yılların en çok dava edilen insanlarından biri. Musk’ın 2018’den beri devam eden bir davası, geçtiğimiz gün itibariyle sonuçlandı.

Tesla CEO’su Elon Musk, 2018’de şirketin özelleştirilmesi için finansmanın hazır olduğunu tweet atmıştı. Bu tweetin ardından hisse senedi fiyatları önce yükseldi, ardından teklif başarısız olduktan sonra düştü. Dolayısıyla yatırımcılar, ünlü milyarderi Ocak ayında dava etmişti.

Musk, kendisine açılan davayı kazandı

Davaya atanan jüriler, Musk’ın attığı Tweet ile Tesla hisselerinin düşüşü arasında doğrudan bir bağlantı görmediği için dava düştü. Haftalar süren sivil duruşmalarda, Musk’ın attığı tweet ile neyi kastettiği derinlemesine incelendi.

Duruşmada atıfta bulunulan ilk tweet’te Musk, Tesla’yı özelleştirmeyi düşündüğünden bahsetmiş ve “Finansman sağlandı” demişti. İkinci bir tweet’te “Yatırımcı desteği onaylandı” demişti ancak teklifin hissedarların oylamasına bağlı olacağını da sözlerine eklemişti. Yani jüri, gönderilerle dava eden yatırımcıların mağduriyeti arasında bir bağ kurmadı.

İ

Tesla’nın Bitcoin’den Kaç Para Zarar Ettiği Açıklandı (Elon Musk, “Bitcoin” Yazdığıyla Kaldı)

Dolayısıyla yatırımcıların bu konuda Musk’a açtığı dava da Musk’ın kazanmasıyla sonuçlanmış oldu. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin