İncirli Cd. No:84, BURSA
0224 328 47 12

Elon Musk’ın Twitter’daki ‘Çalışan Kıyımı’ İçin Platformun Kurucusu Jack Dorsey Özür Diledi: İşte Nedeni

Everest Bilgisayar - İnternet Cafe - Teknik Servis

Elon Musk'ın Twitter'daki 'Çalışan Kıyımı' İçin Platformun Kurucusu Jack Dorsey Özür Diledi: İşte Nedeni

Elon Musk’ın Twitter’daki ‘Çalışan Kıyımı’ İçin Platformun Kurucusu Jack Dorsey Özür Diledi: İşte Nedeni

Son dönemde teknoloji dünyasındaki en ilgi çekici olaylardan biri Elon Musk ile Twitter arasındaki süreçti. Elon Musk şirketi alacağını açıkladıktan sonra vazgeçmiş, bunun üzerine iki taraf davalık olmuştu. Karşılıklı açılan davalardan sonra Elon Musk en sonunda Twitter’ı satın alarak süreci sonlandırmıştı. 

Şirketin başına geçer geçmez Musk’ın ilk işlerinden biri, şirket çalışanlarının büyük çoğunluğunun işine son vermek olmuştu. Twitter’ın kurucularından olan Jack Dorsey, işten çıkarmalarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Dorsey, sorumluluğu üstüne aldı

2006 yılında şirketi kuran isimler arasında yer alan Dorsey, bir yıl önce Twitter CEO’luğundan ayrılmış, beş ay önce de yönetim kurulundan istifa etmişti. Mahkeme sürecinde ortaya çıkan yazışmalarda da Dorsey’in Musk’ı “Twitter’daki sorunları çözebilecek tek kişi” olarak gördüğünü ifade ettiği mesajları gün yüzüne çıkmıştı. 

Musk’ın yaptığı işten çıkarmalar ile ilgili Twitter üzerinden açıklama yapan Dorsey, “Twitter’da geçmişte ve bugün bulunan insanlar güçlü ve dirençlidir. O anda durum ne kadar zor olursa olsun bir yol bulurlar. Pek çoğunun bana kızgın olduğunun farkındayım. Herkesin bu durumda olmasının sorumluluğunu üstleniyorum: Şirketi çok hızlı büyüttüm, bunun için özür dilerim.” ifadelerini kullandı. Dorsey ayrıca tüm çalışanları sevdiğini ancak bu hissin karşılıklı olmamasını da anlayabildiğini ifade etti.

İ

Elon Musk, Twitter’dan Para Kazanmak İçin Her Yolu Deniyor: Mavi Tik İçin Kimlik Doğrulaması Kalkıyor

Dorsey bugün işten çıkarma süreci ile ilgili olarak ilk defa açıklama yaparken, Twitter çalışanları da yaptıkları hashtag çalışmaları ile eski işyerlerine ait anılarını ve şu anki durumlarını paylaştı. 

Daha önce konuyla ilgili konuşan Elon Musk ise şirketin günde 4 milyon dolar kaybettiğini açıklamış ve işten çıkarılan herkese, yasal olarak belirlenmiş olandan yüzde 50 fazla şekilde 3 aylık ihbar tazminatı ödediklerini ifade etmişti. Musk’ın işten çıkarmaları özellikle insan kaynakları, erişilebilirlik, yapay zeka etiği ve içerik küratörlüğü alanlarına odaklanıyordu.

İ

Siz Hala WhatsApp’tan Engelleyin… Ne Hikmetse Elon Musk’ın Eski Sevgilisi Amber Heard’ün Twitter Hesabı Kapandı

İ

ABD Başkanından Elon Musk ve Twitter Hakkında Zehir Zemberek Açıklama


Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin