İncirli Cd. No:84, BURSA
0224 328 47 12

Ford’un Yeni Nesil Elektrikli Otomobillerinde Radyo Olmayacak: Hem de Çok Mantıklı Bir Sebeple…

Everest Bilgisayar - İnternet Cafe - Teknik Servis

Ford'un Yeni Nesil Elektrikli Otomobillerinde Radyo Olmayacak: Hem de Çok Mantıklı Bir Sebeple...

Ford’un Yeni Nesil Elektrikli Otomobillerinde Radyo Olmayacak: Hem de Çok Mantıklı Bir Sebeple…

Bir süredir pek çok otomobil devinin elektrikli modellerinden radyoyu kaldırdığı veya kaldırmak istediği haberlerine denk geliyoruz. BMW, Volkswagen, Volvo ve Mazda gibi şirketlerin 2024 yılı içerisinde elektrikli modellerdeki AM radyoyu kaldırmayı hedeflediği söyleniyor. 

Şimdi bu isimlere Ford’un katılacağı şirket sözcüsü Wes Sherwood tarafından doğrulandı. Sherwood, şirketin radyo kullandığı son modelleri gördüğümüzü Detroit Free Press’e açıkladı.

Peki neden özellikle elektrikli otomobiller? 

Basitçe anlatmak gerekirse; elektrikli otomobillerdeki motorun, radyo sinyallerinden etkilenmesini önlemek amacıyla böyle bir aksiyon alınıyor. Zira motorda yaşanabilecek en küçük bir sorun bile daha büyük sorunları beraberinde getirebilir.

Otomobil üreticileri de bu sebeple ileride karşılaşılabilecek sorunlara karşı radyo kullanmamanın en mantıklı çözüm olduğunu düşünüyor. Bu sebeple de şimdiden çalışmalara başlamış durumdalar. Öte yandan Ford’un 2024 yılında piyasaya süreceği yeni nesil elektrikli otomobiller ilk kez AM radyo olmadan üretilmiş olacak. Böylece AM radyosuz ilk modellerden bazıları F-150 Lightning ve Mustang Mach-E olabilir. 

İ

Ford Otosan, Hidrojen Motoru Ürettiğini Açıkladı: İlk Ateşleme Testi Yapıldı!


Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin