İncirli Cd. No:84, BURSA
0224 328 47 12

Laptopu Uzun Süre Kullanmak İçin Yapılacaklar

Everest Bilgisayar - İnternet Cafe - Teknik Servis

Laptopu Uzun Süre Kullanmak İçin Yapılacaklar

Bilgisayarınızı sert ve düz zeminlerde kullanın örneğin masa sehpa yada notebook soğutucusu olabilir cihazınızın altında bulunan deliklerin hava alması cok önemlidir cihazınızın soğutma sistemindeki fanlar havayı alttan emer yan taraftaki ızgaralardan dışarı üfler bu sayede soğutma sisteminde bulunan metaller soğur Chip ve İşlemciyi soğutur.

Bilgisayarınızı Çalışırken kesinlikle hareket ettirmeyin eğer hareket ettireceksenizde yumuşak hareketlerle bırakın sert sarsıntılardan uzak durun . Çünkü bilgisayarınız çalışırken harddiskiniz doğal olarak dönüyor okuma kafaları sert ve ani hareketlerden sektor atlayabilir diskinizde kalıcı arızalar olabilir.

Bilgisayarınızın ekranını kapattığınızda bilgisayarınız kapanmış olmuyor bekleme konumuna alıyor kendisini ve disk çalışmaya devam ediyor bu şekilde taşıma çantasına koymayınız.

Bilgisayarlarda en cok görülen yanlış kullanımlardan birisi de bilgisayar başında bişey yiyip içme sonucu klavyenin arasına kaçan kırıntı ve sıvıdır. Bundan uzak durmanız faydanıza olacaktır.

Bilgisayarınızı nemden koruyunuz anakart üzerinde kalıcı hasarlara sebebiyet verebilir.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin