İncirli Cd. No:84, BURSA
0224 328 47 12

NFT Oyununda Arsa Satın Almak İsteyen Kullanıcılar, Milyonlarca Dolar Dolandırıldı

Everest Bilgisayar - İnternet Cafe - Teknik Servis

NFT Oyununda Arsa Satın Almak İsteyen Kullanıcılar, Milyonlarca Dolar Dolandırıldı

NFT Oyununda Arsa Satın Almak İsteyen Kullanıcılar, Milyonlarca Dolar Dolandırıldı

Son zamanlarda NFT platformu üzerinden bazı olumsuz olaylar yaşanıyor. Geçtiğimiz haftalarda dünyaca ünlü Bored Ape Yacht Club’ın Instagram hesabı çalınırken, bu kez de aynı koleksiyonun hayranları dolandırıldı.

Yuga Labs’ın sahip olduğu Bored Ape Yacht Club, en popüler NFT koleksiyonlarından biri olarak biliniyor. Ancak yakın zamanda yaşanan olaylar, Yuga Labs’in yeni koleksiyonu Otherdeed için kullanıcıların güveninin sarsıldığını gösteriyor. Zira son olarak yaşanan yeni bir dolandırıcılık, bunun en iyi örneklerinden biri olabilir.

Bored Ape Yacht Club hayranları dolandırıldı

Son çıkan haberlere göre Yuga Labs Bored Ape Yacht Club üyeleri, dolandırıcıların yeni hedefi oldu. Yuga Labs, geçtiğimiz günlerde yeni koleksiyonu Otherdeed’i satın alınabilir hale getirmişti. Koleksiyonun bir parçası olan Otherside kripto tabanlı video oyununa ilgi beklenildiğinden büyük oldu.

Kısa sürede çok sayıda kullanıcı Otherside’dan arsa almak için adeta sıraya girdi. Ancak arsaların satışa açılmasının hemen ardından yaşanan yoğunluk nedeniyle bazı kullanıcıların ödemelerinde sıkıntılar meydana geldi. Ödemelerinin hesaplarından kesildiğini ancak aldıkları hiçbir şey görünmediğini belirten kullanıcılar, haberin yayılmasının ardından dolandırıcıların hedefi oldu. Dolandırıcılar, Otherside’ı taklit eden kimlik avı siteleri aracılığıyla, kullanıcılara ‘gaz ödemelerini iade edeceklerini’ söylerek 3.7 milyon dolarlık vurgun yaptı.

İ

NFT Satışları Yüzde 92 Azaldı: Milyar Dolarlık Pazar Çöküyor mu?

Kripto güvenlik firması Pechkshield dolandırıcıların, ilgili internet sitesine sahip en az beş Twitter hesabının olduğunu keşfetti. NFT’nin düştüğü yalanıyla kullanıcıyı tuzağa çeken bu hesaplar, kullanıcıyı yanlış yönlendirip, dijital cüzdanlarını bağlamasını isteyerek hesaplarını ele geçirdiler. Yaşanan bu olayda kullanıcılardan toplam 3.7 milyon dolarlık zarara uğradı. Tabii bununla beraber popüler NFT koleksiyonuna olan güvende de bir kırılma anı daha yaşandı.


Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin