İncirli Cd. No:84, BURSA
0224 328 47 12

Rönesans Rezidans’ın Tutuklanan Müteahhidinin İfadesi Ortaya Çıktı (2 Müteahhit de Gözaltına Alındı)

Everest Bilgisayar - İnternet Cafe - Teknik Servis

Rönesans Rezidans'ın Tutuklanan  Müteahhidinin İfadesi Ortaya Çıktı (2 Müteahhit de Gözaltına Alındı)

Rönesans Rezidans’ın Tutuklanan Müteahhidinin İfadesi Ortaya Çıktı (2 Müteahhit de Gözaltına Alındı)

Kahramanmaraş depreminde yıkılan 250 daireden oluşan Rönesans Rezidans’ın müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun, çıkarıldığı hakimlik tarafından tutuklandı. Coşkun, geçtiğimiz gün yanında büyük miktarda nakit para ile yurt dışına çıkarken gözaltına alına alınmıştı.

Mehmet Yaşar Coşkun için yargı sürecinin henüz başlamadığının altını çizelim. Yani Coşkun’un suçlu bulunup bulunmayacağı, ne kadar ceza alacağı ve hatta ceza alıp almayacağı bilinmezliğini koruyor. Konuyla ilgili yeni gelişmeler olduğu takdirde haberimizi güncelleyeceğiz.

Mehmet Yaşar Coşkun’un ifadesi paylaşıldı

Paylaşılan bilgilere göre Mehmet Yaşar Coşkun’un yıkılan Rönesans Rezidans hakkındaki ifadesi ortaya çıktı. Sabah’ın haberine göre Coşkun, binanın ‘sağlam’ olduğunu şu ifadelerle savundu:

“Sadece yan yatmıştır. Usule ve fenne uygun olarak yapılmayan binalar depremden sonra tuzla buz olmuştur, çökmüştür. Bizim binamız sadece yan yatmıştır. Herhangi bir çökme olmamıştır. Bu kadar büyük bir depreme ve yan yatmasına rağmen bina dağılmamış ve ana iskeleti sağlam kalmıştır. Bu da binanın sağlam yapıldığını göstermektedir. Bu aşamada tutuksuz yargılanmak istiyorum”

Depremde yıkılan 16 katlı binanın müteahhidi de gözaltına alındı

Bununla birlikte Adana’da inşa ettiği pek çok bina depremde yerle bir olan bir başka müteahhit Hasan Alpargün, KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da gözaltına alındı. Müteahhitin kendi adını taşıyan 16 katlı Hasan Alpargün Apartmanı’nda 92 kişinin yaşadığı ifade edilirken şu ana kadar 70 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Alpargün’ün, depremin hemen ardından KKTC’ye kaçtığı belirtildi. Paylaşılan bilgilere göre gözaltına alınan müteahhit, Türkiye’den KKTC’ye 990 bin dolar, 890 bin euro, 500 bin TL para transfer etmeye çalışmış, hatta Lefkoşa’nın Demirhan bölgesinden daire dahi satın almıştı. Alpargün, yargılanması için Türkiye’ye iade edilecek.

Güncelleme: Gaziantep’te yıkılan bir binanın müteahhidi, ihmal bulunması üzerine gözaltına alındı

Depremde yerle bir olan Gaziantep’teki Bahar Apartmanı’nın müteahhidi Mustafa Uncuoğlu da İstanbul’da gözaltına alındı. Apartmanın harfiyatında yapılan incelemede Uncuoğlu’nun ihmali olduğu tespit edildi.


Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin