İncirli Cd. No:84, BURSA
0224 328 47 12

‘Türkiye’deki İl Sayısı 100’e Çıkacak’ Haberi, Kaynağı Tarafından Yalanlandı: ‘Verilmiş Bir Karar Yoktur’

Everest Bilgisayar - İnternet Cafe - Teknik Servis

'Türkiye'deki İl Sayısı 100'e Çıkacak' Haberi, Kaynağı Tarafından Yalanlandı: 'Verilmiş Bir Karar Yoktur'

‘Türkiye’deki İl Sayısı 100’e Çıkacak’ Haberi, Kaynağı Tarafından Yalanlandı: ‘Verilmiş Bir Karar Yoktur’

Bundan 1 ay önce MHP genel başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı bir konuşmada ‘İl sayısı 100 olan, nüfusu da 100 milyona ulaşmış bir Türkiye hedefliyoruz’ demişti. Bugün AKP genel başkan yardımcısı Vedat Demiröz’ün yaptığı açıklamaya göre bu açıklama gerçek oluyor.

Demiröz’ün açıklamasına göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP genel başkanı Devlet Bahçeli’nin aldığı ortak bir karar ile Türkiye’deki il sayısı 81’den 100’e çıkarılacak. Gelin açıklamanın detaylarına beraber göz atalım.

Türkiye’deki il sayısı 100’e çıkıyor: Bitlis’in Ahlat ilçesi bunlardan biri olacak

Demiröz, yaptığı açıklamada diğer Türk Cumhuriyetlerinin de 25-26 Ağustos’ta geleceği Ahlat’ı da bu 100 ilin içine dahil edeceklerini açıkladı. Demiröz’ün açıklamaları şöyle oldu: “İnşallah hedefimiz bu bölgenin, Sayın Devlet Bahçeli’nin önerisi ve Cumhurbaşkanımızın beraber verdiği kararla Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda inşallah Ahlatımızı da bu şehirler arasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı olalım. Bu müjdeyi de bu güzel şenlikte ifade edeyim.”

İ

Türkiye Avrupa’nın Çöplüğü Hâline mi Geliyor?: İthal Edilen Çöpler Hammadde mi?

Twitter’da Türkiye’deki il sayısının 100’e çıkartılmak istenmesiyle alakalı birçok tartışma yürütülüyor.

Demiröz’den açıklama geldi

Ahlat’ta açıklama yapan Vedat Demiröz, olayın medyaya yansımasının ardından açıklama yaptı. Demiröz açıklamasında, ” Bugün Ahlat’ta yaptığım konuşma, bazı yayın organlarında “İl sayısı 100’e çıkacak” şeklinde yanlış yansıtılmıştır. Bu hususta verilmiş bir karar yoktur. Oysaki konuşmamda “Türkiye’nin şehir sayısının 100’e çıkarılması haline Ahlat’ın bunların arasında yer alacağı” temennisidir.” diyerek söylediklerinin yanlış yansıtıldığını açıkladı.


Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin