İncirli Cd. No:84, BURSA
0224 328 47 12

Verdiği Cevaplarla Yılların Yazılım Mühendisini Bile Dumur Eden Yapay Zeka ChatGPT’ye Gelen Tepkiler

Everest Bilgisayar - İnternet Cafe - Teknik Servis

Verdiği Cevaplarla Yılların Yazılım Mühendisini Bile Dumur Eden Yapay Zeka ChatGPT'ye Gelen Tepkiler

Verdiği Cevaplarla Yılların Yazılım Mühendisini Bile Dumur Eden Yapay Zeka ChatGPT’ye Gelen Tepkiler

Bugüne kadar internet aracılığı ile bir bilgiye ulaşmak istediğimizde yaptığımız ilk şey Google’da bir arama gerçekleştirmek oluyordu. Dall-E’nin de geliştiricisi olan OpenAI’ın geliştirmiş olduğu yeni sohbet botu ChatGPT ise bilgi arama alışkanlıklarımızı sonsuze dek değiştirebilecek bir araç olarak karşımıza çıkmış durumda.

Bilmeyenler için kısaca özetlemek gerekirse; ChatGPT, daha önce pek çok web sitede gördüklerinize benzer bir sohbet botu. ChatGPT’ye bir şeyler soruyorsunuz ve o da sorularınıza yanıt veriyor. ChatGPT’yi öncekilerden ayıran şeyse en gelişmiş dil işleme mekaniklerinden birine sahip bir sohbet botu olarak adeta bir insanla konuşuyormuşcasına gerçekçi ve doğal yanıtlar veriyor olması.

ChatGPT’yi nasıl kullanabileceğinizi merak ediyorsanız, ilgili içeriğimize göz atmanızı tavsiye edebiliriz. Bu içerikte ChatGPT’nin yeteneklerinden ziyade bu yeteneklerine gelen tepkilerden bahsedeceğiz. Görünen o ki yeni nesil sohbet botu, yetenekleriyle tecrübeli yazılımları bile şaşırtmayı başarmış durumda.

Prodaft kurucu ortağı siber güvenlik uzmanı Mehmet İnce, ChatGPT’ye biraz fazla şaşırmış gibi görünüyor

Etik olmayan bir konuda ChatGPT’yi kullandığınızda yanıt almak için bu yanıtı ‘kötüye kullanmayacağına ikna etmeniz gerekiyor

ChatGPT, dil bilgisi konusunda çoğumuzdan iyi görünüyor

İstanbul’a gelen turistleri dolandırılmaktan koruyabilir mi?

ChatGPT, sunduğu önerilerle yazılımcıları işinden edebilir(!)


Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin