İncirli Cd. No:84, BURSA
0224 328 47 12

YÖK’ten “Üniversiteler Yaza Kadar Uzaktan Eğitimle Devam Edecek” Kararı Hakkında Açıklama: “Uygundur”

Everest Bilgisayar - İnternet Cafe - Teknik Servis

YÖK'ten

YÖK’ten “Üniversiteler Yaza Kadar Uzaktan Eğitimle Devam Edecek” Kararı Hakkında Açıklama: “Uygundur”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK yurtlarının depremzedelere misafirhane olarak kullanılacak olması sebebiyle üniversitelerde eğitimin bu dönem sonuna kadar uzaktan eğitim ile devam edeceğini duyurdu.

Ülkemizi vuran Kahramanmaraş depreminin ardından YÖK, üniversitelerdeki eğitimin ikinci bir duyuruya kadar süresiz olarak askıya alındığını açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şimdi yaptığı açıklamayla süreci daha da netleştirdi.

Güncelleme: YÖK, uzaktan eğitim kararı hakkında şu açıklamayı paylaştı: 

“Kahramanmaraş merkezli Deprem afetinin ülke genelindeki etkileri nedeniyle Yükseköğretim Kurulu tarafından 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminin uzaktan öğretim yoluyla tamamlanmasının uygun olduğuna karar verilmiştir. Uzaktan öğretime ilişkin ayrıntılar, bu kapsamda alınacak tedbirler, tıp, diş hekimliği gibi sağlık programları ile staj ve işyeri eğitimi ve benzeri hususlar ayrıca değerlendirilip önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

Bu dönem sonuna kadar üniversitelerde eğitim, uzaktan eğitim olarak devam edecek

6 Şubat 2023 Kahramanmaraş depremzedeleri, Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtların depremzedelere misafirhane olarak kullanılacak olması sebebiyle üniversitelerdeki eğitimin uzaktan devam edeceği açıklandı.


Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin