İncirli Cd. No:84, BURSA
0224 328 47 12

Apple CEO’suna Göre Gelecek Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik’te: Ama Önce Eğitim Şart

Everest Bilgisayar - İnternet Cafe - Teknik Servis

Apple CEO'suna Göre Gelecek Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik'te: Ama Önce Eğitim Şart

Apple CEO’suna Göre Gelecek Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik’te: Ama Önce Eğitim Şart

Son birkaç on yıldaki teknoloji alanındaki ilerlemenin insanlık tarihinde bir eşi benzeri olmamasına rağmen, gelecekte bu teknolojik ilerleme daha da hızlı olacak. Teknoloji devi Apple’ın CEO’su Tim Cook, bu teknolojilerle ilgili fikirlerini paylaşmaktan çekinmiyor.

Avrupa’da bazı etkinliklere katılan Cook, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik konusundaki fikirlerini paylaştı. Hollandalı Bright gazetesine konuşan CEO’ya göre bu teknolojilerin değerinin anlaşılabilmesi için kitlelerin daha fazla bilgiye sahip olması gerekiyor. 

Cook’a göre artırılmış gerçeklik her şeyi değiştirecek

hollandalı gazeteye açıklama yapan Cook, “Bence AR(artırılmış gerçeklik) her şeyi etkileyecek derin bir teknoloji. Birdenbire artırılmış gerçeklik ile (bir şeyi) öğretmek için kullanabileceğinizi ve bu şekilde bir şeyleri sunabileceğinizi düşünün. Veya tıbbi açıdan vs. Daha önce dediğim gibi, bir gün gerçekten dönüp geriye bakacağız ve artırılmış gerçeklik olmadan nasıl yaşadığımızı sorgulayacağız.” ifadelerini kullandı.

Cook ayrıca yakın dönemin popüler platformlarından Meta’nın destekçileriyle de ters düşebilecek bir açıklamaya imza atarak, yapay zekanın çok özel kullanım alanları olmasına rağmen bir insanın hayatının tamamını kaplamayacağını ifade etti. Sıradan bir insanın Metaverse’in ne olduğunu tam olarak açıklayabileceğine emin olmadığını söyleyen CEO, insanların Metaverse’e kendilerini kaptırabileceklerini ancak bütün hayatlarını böyle yaşamak istemeyeceklerini ifade etti.

İ

Apple, iPhone 6’yı “Vintage” Ürünler Listesine Ekledi: Bu Ne Demek?

Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik mühendisleri, Apple bünyesinde en yüksek ortalama maaşa sahip mühendis grubu olarak gösteriliyor. Ayrıca Apple’ın bu alanda ARKit ile geliştiricilere destek verdiği biliniyor. Firmanın bir de artırılmış gerçeklik başlığı çıkarmayı planladığı belirtiliyor.


Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin