İncirli Cd. No:84, BURSA
0224 328 47 12

Bga Chip Değişimi

Everest Bilgisayar - İnternet Cafe - Teknik Servis

Bga Chip Değişimi

BGA kelimesinin açılımı “ball grid array” dir. Anakart ve ekran kartları üzerinde bileşenlere bu isim verilir. Genel olarak anakartların ve ekran kartlarının çalışma prensipleri ve görevleri bu bileşenler sayesinde olur. Bunlara “chip”te denir.

Anakart üzerindeki bu BGA Chipler, anakarta alt kısmından ortalama 40 kadar bağlantı noktasıyla birleştirilir ve bu bağlantı noktaları arasında mesafe 1mm den dahi kısa olabilir. Bu birleştirme tekniği hepimizin bildiği yöntem lehimleme yöntemi ile BGA Chip’in alt kısmındaki bağlantı noktalarının anakart üzerindeki gerekli bağlantı noktalarına lehimlenmesiyle yapılır. Ancak bağlantı noktalarının arasında mesafenin ortalama 1mm olması sebebiyle bu işlemin elle yapılması çok zordur. Bu sebeple BGA Chiplerin değişimi ve montajı BGA Makineleri ile yapılmaktadır.

Everest Bilişim ekibi olarak tüm notebook ve bilgisayar anakartlarının BGA Chip tamiri ve BGA Chip değişimiişlemlerini garantili ve profesyonel bir şekilde en son teknolojiye sahip BHA Chip makinelerimizle yapmaktayız.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin