İncirli Cd. No:84, BURSA
0224 328 47 12

Binance’in Hacklendiği İddia Ediliyor: İnternette Dolaşan Bu Linklere Tıklamayın

Everest Bilgisayar - İnternet Cafe - Teknik Servis

Binance'in Hacklendiği İddia Ediliyor: İnternette Dolaşan Bu Linklere Tıklamayın

Binance’in Hacklendiği İddia Ediliyor: İnternette Dolaşan Bu Linklere Tıklamayın

Kripto para birimleri daha da yaygınlaştıkça bu konudaki veri çalıntıları veya dolandırıcılık vakalarının da ortaya çıktığını görüyoruz. Şimdi ise dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’i ilgilendiren bir iddia internet ortamlarında dolaşmaya başladı.

İddialarda dev kripto para borsasının bilgisayar korsanları tarafından hacklendiği ifade edildi. Ayrıca çalınan verileri içerdiği söylenen bazı linkler de dolaşmaya başladı.

Bu linklere dikkat!

İnternette dolaşan linklerde, “Hydra Market” olarak bilinen ve verilerin satılabildiği herkesin erişimine açık dark web ortamında Binance verilerinin yer aldığı ifade edildi. Ancak bu linklerin bir phishing (kimlik avı) dolandırıcılığı olma ihtimali de var. Bu yüzden de aşağıda göreceğiniz (bazı yerlerini sansürledik) linklere tıklamamanızı tavsiye ediyoruz;

https://hydr*******t.co/Threads-binance-96-million-users-stolen-sample
https://ba*****com/h530zbldzd/binance12_txt

Hacklenme durumunun tamamen bir iddia olduğunu, henüz resmi bir bilgi gelmediğini belirtelim. Genellikle bu tarz ortamlarda satıldığı söylenen veriler, bu kadar büyük miktarda milyonlarca kullanıcıya ait olduğu iddia edilmesine rağmen doğru çıkmayabiliyor, hatta birleştirilmiş veriler olabiliyor. Bu şekilde de verilere Binance adını verip, kananların para verip satın almasını isteyebiliyorlar.

Son olarak açıklama için Binance’e ulaştığımızı ve dönüş beklediğimiz ekleyelim.

İ

Getir, Yaşanan Veri Sızıntısı ile İlgili Açıklama Yaptı: Hukuki Süreçler Başlatıldı


Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin