İncirli Cd. No:84, BURSA
0224 328 47 12

DJI, Mini 3 Pro Modelinin ‘Uygun Fiyatlı’ Alternatifi Mini 3’ü Duyurdu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Everest Bilgisayar - İnternet Cafe - Teknik Servis

DJI, Mini 3 Pro Modelinin 'Uygun Fiyatlı' Alternatifi Mini 3'ü Duyurdu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

DJI, Mini 3 Pro Modelinin ‘Uygun Fiyatlı’ Alternatifi Mini 3’ü Duyurdu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Kişisel drone pazarının önemli aktörlerinden biri olan DJI, 2022 yılını dolu dolu geçirmişti. Firmanın bu yıl içinde tanıttığı en önemli modeli ise özellik açısından oldukça zengin olan DJI Mini 3 Pro olmuştu. Bu model, 669 dolardan başlayan fiyatlarıyla drone sevenleri biraz üzmüştü. 

DJI şimdi bu modelin Pro olmayan versiyonunu satışa sunmaya hazırlandığını açıkladı. Yeni drone, Pro modelde olan bazı özelliklere sahip olmayacak ancak görece daha ulaşılabilir bir fiyata sahip olacak.

DJI Mini 3 özellikleri

Görünüş olarak DJI Mini 3 Pro’dan çok da büyük bir farkı bulunması beklenmeyen bu modelin en önemli özelliği, yalnızca 249 gram olması. DJI, mini 2 modelinde olduğu gibi drone’un herhangi bir yasal kısıtlamaya takılmaması adına 249 gram olmasına özellikle dikkat etmiş. 

Yeni model 12 MP çözünürlüğe sahip fotoğraflar çekebilecek ancak Pro versiyondaki gibi 4K 60 FPS video çekme özelliğine sahip olmayacak. Gerçek dikey video ve fotoğraflama özelliğine de sahip olan drone’un kamerası 90 derece yan dönebilecek. Ayrıca 30 FPS’e kadar HDR videolar da çekebilecek olan drone, düşük ışık senaryoları için çift ISO’ya ve görece küçük bir sensöre sahip. 

DJI’ın Akıllı Uçuş Bataryası adını verdiği bataryalar, Mini 3’e 38 dakika ile 51 dakika arasında bir uçuş süresi sağlayacak. Elbette ki bu süreler kullanım şekline ve koşullara göre değişiklik gösterebilecek. Firmadan gelen açıklamaya göre bu drone, kuvvetli rüzgarlarda bile sabit durabilecek. 

İ

DJI’ın Gerçek Anlamda Hayat Kurtaracak Drone’ları Mavic 3 Enterprise Türkiye’de: İşte Fiyatları!

DJI Mini 3, bir DJI RC kumanda ile bağlanabilecek. Yine de isteyenler, drone ile beraber gelen RC-N1 kumandayı da kendi akıllı telefonlarına bağlayarak kullanma yoluna gidebilecek. Ayrıca yeni model ile hızlı çekim, dronie ve dönerek çekim yapmak mümkün olacak. DJI Mini 3, 469 dolardan başlayan fiyatlarla raflardaki yerini alacak.


Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin