İncirli Cd. No:84, BURSA
0224 328 47 12

Okudukça Sizi Bambaşka Bir Dünyaya Götürecek, Kendi Evrenlerini Kurmuş Birbirinden Etkileyici Kitaplar

Everest Bilgisayar - İnternet Cafe - Teknik Servis

Okudukça Sizi Bambaşka Bir Dünyaya Götürecek, Kendi Evrenlerini Kurmuş Birbirinden Etkileyici Kitaplar

Okudukça Sizi Bambaşka Bir Dünyaya Götürecek, Kendi Evrenlerini Kurmuş Birbirinden Etkileyici Kitaplar

Büyülü dünyalara kapı aralamak, fantastik diyarlarda kaybolmak, kimi zaman kahramanlarla birlikte ejderhalara karşı savaşmak, kimi zaman da yıldızlararası savaşların ortasında kendini bulmak… Bu duyguları yaşatmayı başaran bazı efsane kitap serileri var ki onları okuduktan sonra gerçek dünyaya dönmek bir hayli zor oluyor. 

Eğer sen de benim gibi bu epik evrenlere dalıp gitmeyi seven bir kitapseversen, bu liste tam sana göre! Sizlere kendi evrenini yaratan birbirinden başarılı kitap ve kitap serilerini listeleyeceğiz.

Tüm evrenlerin en ünlüsü: Yüzüklerin Efendisi – J.R.R Tolkien

Hobbitler, bir sihirli yüzük ve kaderini değiştirecek bir yolculuk… Tolkien’in büyülü Orta Dünya’sında Frodo, yüzüğü yok etmek için en yakın arkadaşlarıyla beraber unutulmaz bir maceraya atılıyor. Orklar, elfler, cüceler ve insanlar; hepsi bu hikâyede seni bekliyor. Bu efsane serinin 3 kitaplık Yüzüklerin Efendisi serisini tek cilt halinde almak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu evrene ait farklı kitapların da mevcut olduğunu hatırlatalım. Evrenin bir diğer ünlü kitabı Hobbit için buraya tıklayabilirsiniz.

Taht kavgaları ve buzla gelen tehlike: Taht Oyunları – George R.R. Martin

Westeros ve Essos adlı iki kıtada geçen bu seride, taht için kıyasıya bir mücadele yaşanıyor. Martin, farklı hanedanlardan gelen karakterlerin karmaşık ilişkilerini, ihanetlerini, aşklarını ve savaşlarını ustaca anlatıyor. Ejderhalar, akgezenler, politik entrikalarla harmanlanarak okurlara unutulmaz bir deneyim sunuyor. 9 kitaplık seti satın almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Çocukluğumuzun en büyülü evreni: Harry Potter – J.K Rowling

Bir çocuğun alnındaki yara izi, tüm büyücülük dünyasını nasıl değiştirebilir? Rowling, Harry Potter’la bize sadece sihir göstermiyor; zorluklar karşısında dik durmayı, dostluğun kıymetini ve gerçek cesaretin ne demek olduğunu anlatıyor. 7 kitaplık seti satın almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Çöl Gezegenine Doğru Maceraya Atılıyor: Dune – Frank Herbert

Efsanevi bir evrende, imparatorlukların, asilzadelerin ve baharat madencilerinin kesiştiği nokta: Dune. Herbert, bizi bu benzersiz gezegenin kumlarına, politik oyunlarına ve derinliklerine daldırıyor. Her sayfada yeni bir keşif, yeni bir sır bekliyor.

Zamanın evrene dahil olduğu: Zaman Çarkı – Robert Jordan

Işığın ve Karanlığın sürekli bir çatışma içinde olduğu bir dünyada, üç genç adamın kaderi evrenin dengesini değiştirebilir. Jordan, bu epik hikayede dostluk, ihanet, aşk ve savaşı aynı potada eritiyor. 

Çok geniş bir evrende hikayelerin anlatıldığı: Kozmer Evreni – Brandon Sanderson

Metalik büyüden fırtınalı güçlere, farklı dünyalarda yaşayan insanların öykülerine daldığınızda, Kozmer’in sırlarını keşfetme arzusu sizi sarmalıyor. Sanderson, her hikayede sizi bambaşka bir evrene çekip sürprizlerle dolu bir serüven sunuyor.

Sissoylu serisi 

Kozmer evreni oldukça geniş. Buraya tıklayarak yazarın diğer serilere ait kitaplarını da bulabilirsiniz.

Felsefi sorgulamaların ışığında: Diskdünya serisi – Terry Pratchett

Fantastik bir evren düşünün, ama bu evrenin içinde hem derin felsefi sorgulamalar hem de kahkaha tufanları var. İşte Diskdünya tam da bu: hayatın tuhaflıklarını, saçmalıklarını ve büyüsünü bir arada sunan bir şölen.

Diskdünya evreninde onlarca kitap bulunuyor. Diğer kitaplar için yazarın Amazon sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Aslan Kral’ın öğütlerini unutmak mümkün mü?: Narnia Günlükleri serisi – C.S. Lewis

Bir dolabın içinden geçtiğinizde sizi nelerin beklediğini asla bilemezsiniz. Bu özel diyar, hem sihirli yaratıklarla hem de derin derslerle dolu. Lewis’in kurguladığı Narnia, hem eğlendiriyor hem de düşündürüyor.

Sadece fiziksel bir yolculuk değil, aynı zamanda içsel bir arayış: Yerdeniz serisi – Ursula K. Le Guin

Ged’in serüvenleri, Yerdeniz’in adalarında sizi bekleyen sırları ve sihri keşfetme yolunda sizi rehberlik edecek. Le Guin, her sayfada derin felsefi ve etik sorularla okuyucuyu meydan okuyor.

İ

Gözünüzü Sayfadan Bir Saniye Ayıramayacağınız Sürükleyici Macera Kitapları

Kadın – erkek ilişkileri ve toplumsal değerlere dair bir evren: Kadınlar Ülkesi – Charlotte Perkins Gilman

Ormanda kaybolmuş üç adam, tamamen kadınlar tarafından yönetilen ve sürdürülen bir topluma, Herland’e, rastlarlar. Erkeklerin olmadığı bu toplumda, kadınlar bilim, eğitim ve kültürle uğraşarak barış içinde yaşamaktadırlar. Bu ütopik toplumu keşfettikçe, üç adam kendi cinsiyet önyargıları ve batılı toplumdaki eşitsizliklerle yüzleşir. Charlotte Perkins Gilman, ideal bir toplumu hayal ederek, kadın-erkek ilişkilerini, toplumsal değerleri ve eğitimin önemini sorguluyor.

Kitabı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

İ

Fantastik, Dramatik ve Çok Yaratıcı: Japon Kültürüne ve Edebiyatına İlgi Duyanların Mutlaka Okuması Gereken 10 Kitap Tavsiyesi

Geleceğin distopik bir tasviri: Cesur Yeni Dünya – Aldous Huxley

“Cesur Yeni Dünya”, bireyselliğin ve duyguların yok olduğu, mükemmel bir toplum yaratma amacıyla insanların laboratuvar ortamında üretildiği bir dünyayı anlatır. Bu yeni dünya düzeninde, insanlar sınıflara ayrılır, aşk ve aile kavramları yok edilir ve mutluluk, “soma” adlı bir ilaçla garanti edilir. Ancak bu yapay cennet, aslında bireyselliğin ve özgürlüğün kaybıyla ödenen bir bedelin sonucudur. Huxley, modern toplumun tehlikeleri hakkında sarsıcı bir uyarıda bulunuyor.

Kitabı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

İ

Farklı Konu ve Tarzlarda Bir Şeyler Okumak İsteyenlere İlaç Gibi Gelecek 10 Kitap Önerisi

Bir salgının yaşandığı dünyada soluk kesen bir hikaye: Körlük – José Saramago

José Saramago’nun distopik romanı “Körlük”, aniden ve açıklanamaz bir şekilde tüm şehri etkisi altına alan bir körlük salgınını merkezine alıyor. Bu beklenmedik felaketin ortasında, bir doktor ve karısı dahil olmak üzere bir grup insan, hayatta kalmaya çalışır. Ancak hastalık sadece fiziksel görme yeteneğini değil, aynı zamanda insanların ahlaki değerlerini ve vicdanlarını da sorgulamalarına neden olur. Saramago, insanlığın zor koşullar altında nasıl tepki verdiğini ve toplumsal değerlerin ne kadar kırılgan olduğunu gösteriyor.

Kitabı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin